KONST / Litografier / Färglitografi 8493031
*
nr 849 3031
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Flicka med fat på huvudet, 286/360, motivets mått: 26 x 47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 18:01:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:05:46
1
100 kr
29/9 21:35:58
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:03
-
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 849 3031
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Flicka med fat på huvudet, 286/360, motivets mått: 26 x 47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:05:46 | 1 | 100 kr |
29/9 21:35:58 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:03 -
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:46